RUTH L. KIRSCHSTEIN PREDOCTORAL INDIVIDUAL NATIONAL RESEARCH SERVICE AWARD (F30)
NEIL M CARLETON
School of Medicine
JONATHAN COHEN
School of Medicine
SAMUEL DIENEL
Dietrich School of Arts and Sciences
GAELEN DWYER
School of Medicine
GEORGE GABRIEL
School of Medicine
LLOYD HARVEY
School of Medicine
VICTORIA HEINRICH
School of Medicine
ANDREW LAMADE
School of Medicine
PHILIP MANNES
School of Medicine
LAURA MOLINA
School of Medicine
ANANYA MUKUNDAN
School of Medicine
MARYANNA OWOC
School of Medicine
BAILEY PETERSEN
Swanson School of Engineering
ALEXANDER SCHUYLER
School of Public Health
JOSHUA TASHMAN
School of Medicine
ROGER TIEU
School of Medicine
PAOLO DARIO ANGELO VIGNALI
School of Medicine
MEGAN YATES
School of Medicine
RUTH L. KIRSCHSTEIN PREDOCTORAL INDIVIDUAL NATIONAL RESEARCH SERVICE AWARD (F31)
ABIGAIL ALLEN
Swanson School of Engineering
ANNALISA BARATTA
School of Medicine
HAYLEE BAXENDELL
School of Medicine
BRANDON BIZUP
School of Medicine
SILAS BUCK
School of Medicine
LEAH CABO
Dietrich School of Arts and Sciences
ROBERT CAVANAUGH
School of Health and Rehabilitation Sciences
JESSICA CHENG
School of Public Health
MADELINE CRAMER
Swanson School of Engineering
MARK CURTIS
School of Medicine
CHRISTINE DASTOLFO
School of Health and Rehabilitation Sciences
KRISTIN DEPEAUX
School of Medicine
JULIA FELDMAN
Dietrich School of Arts and Sciences
JESSICA FRANKEBERGER
School of Public Health
ANDREW FRISCH
School of Medicine
SAMANTHA FURMAN
School of Medicine
JOSEPH GALLEY
School of Medicine
JEREMY GEDEON
School of Medicine
STEPHANIE GREBINOSKI
School of Medicine
STEPHANIE HELMAN
School of Nursing
ANGELA HINCHIE
School of Medicine
RUBY HOLLAND
School of Medicine
BRYDIE HUCKESTEIN
School of Medicine
NICOLE KAMINSKI
School of Medicine
MICHELLE KARABIN
Swanson School of Engineering
JONATHAN KLONOWSKI
School of Medicine
TYLER LOVELACE
School of Medicine
JACIE MCHANEY
School of Health and Rehabilitation Sciences
SARAH MUNYOKI
School of Medicine
BENJAMIN MURTER
School of Medicine
EILEEN NGUYEN
School of Medicine
ANTHONY OTERO
School of Medicine
RONAL PERALTA
School of Medicine
SONJA PLASIL
School of Medicine
HAYLEY REIN
UPMC Hillman Cancer Center
JOSEPH SALSOVIC
School of Medicine
HEIDI SCHMIDT
School of Medicine
ARI SELZER
School of Medicine
KATE SHIPMAN
School of Medicine
PATRICIA STAN
Dietrich School of Arts and Sciences
LINDSAY TARABAN
Dietrich School of Arts and Sciences
KIEN T TRAN
School of Medicine
MCLANE WATSON
School of Medicine
ALEXANDRA I. WELLS
School of Medicine
TRISTAN LENORA AUGUSTUS WHITE
School of Medicine
RACHEL WILLS
School of Medicine
WILLIAM WRIGHT
Dietrich School of Arts and Sciences
DANIEL ZUPPO
School of Medicine
FULBRIGHT SCHOLARSHIP
SEDA BAYKAL
Dietrich School of Arts and Sciences
MAYA BROWN-BOATENG
Dietrich School of Arts and Sciences
ALEXSANDRA CARAPELLA
Dietrich School of Arts and Sciences
GRACE CARRENO FLOREZ
School of Medicine
GIANINA MORALES
School of Education
MARIA PAULA (PAULA) OROZCO ESPINEL
Dietrich School of Arts and Sciences
ELOY ROMERO BLANCO
Dietrich School of Arts and Sciences
NATHALIA SILVA DE SOUZA LIMA
Swanson School of Engineering
LARAS SUSANTI
School of Law
NATIONAL SCIENCE FOUNDATION GRADUATE RESEARCH FELLOWSHIP
HANNAH ASSOUR
Dietrich School of Arts and Sciences
BRETT BANKSON
Dietrich School of Arts and Sciences
TIFFANY BETRAS
Dietrich School of Arts and Sciences
NATHAN BRANTLY
Swanson School of Engineering
CORY DUCKWORTH
Dietrich School of Arts and Sciences
TRACIE EBALU
Dietrich School of Arts and Sciences
SAMANTHA FONTAINE
Dietrich School of Arts and Sciences
ALEX FRANCETTE
Dietrich School of Arts and Sciences
DOUGLAS GETTY
Dietrich School of Arts and Sciences
MARCELA GONZALEZ RUBIO
Swanson School of Engineering
CHARLES GRIEGO
Swanson School of Engineering
SARAH GRIFFIN
Swanson School of Engineering
PETE GUELDNER
Swanson School of Engineering
ELIJAH HALL
Dietrich School of Arts and Sciences
VERONICA IRIART
Dietrich School of Arts and Sciences
CAROLINE LARKIN
Swanson School of Engineering
JENNIFER MAK
Swanson School of Engineering
DULCE MARISCAL OLIVARES
Swanson School of Engineering
EVAN MIU
Swanson School of Engineering
ESTHER PALACIOS-BARRIOS
Dietrich School of Arts and Sciences
BENJAMIN PATTY
Dietrich School of Arts and Sciences
DRAKE PEDERSEN
Swanson School of Engineering
KAREN PERALTA MARTINEZ
Dietrich School of Arts and Sciences
RACHEL REEB
Dietrich School of Arts and Sciences
APRIL RICH
Dietrich School of Arts and Sciences
FAITH ROVENOLT
Dietrich School of Arts and Sciences
ELIZABETH RUDZKI
Dietrich School of Arts and Sciences
STEFANIE SEQUERIA
Dietrich School of Arts and Sciences
AMERICAN HEART ASSOCIATION PREDOCTORAL FELLOWSHIP
NATALIE HAGER
Dietrich School of Arts and Sciences
TAEHYEON KIM
School of Medicine
NGA HONG NGUYEN
Dietrich School of Arts and Sciences
INDIVIDUAL PREDOCTORAL TO POSTDOCTORAL FELLOW TRANSITION AWARD (F99)
MAURA MCCALL
School of Nursing
TYLER NELSON
School of Medicine
STEVEN WELLMAN
Swanson School of Engineering
DEPARTMENT OF DEFENSE SCIENCE, MATHEMATICS AND RESEARCH FOR TRANSFORMATION FELLOWSHIP
KRISTI DOBRA
Dietrich School of Arts and Sciences
NASA SPACE TECHNOLOGY RESEARCH FELLOWSHIP
NOAH SARGENT
Swanson School of Engineering
SETH STRAYER
Swanson School of Engineering
NATIONAL DEFENSE SCIENCE AND ENGINEERING GRADUATE FELLOWSHIP
MARIA JANTZ
Swanson School of Engineering
US DEPARTMENT OF ENERGY INTEGRATED UNIVERSITY PROGRAM FELLOWSHIP
JOSEPH DAMIAN
Swanson School of Engineering
IZA LANTGIOS
Swanson School of Engineering
US DEPARTMENT OF ENERGY OFFICE OF SCIENCE GRADUATE STUDENT RESEARCH AWARD
LOGAN RICE
Dietrich School of Arts and Sciences
AMERICAN PSYCHOLOGICAL ASSOCIATION INTERDISCIPLINARY MINORITY FELLOWSHIP
DASHAWNA FUSSELL-WARE
School of Social Work
COUNCIL ON SOCIAL WORK EDUCATION MINORITY FELLOWSHIP
CORTNEY VANHOOK
School of Social Work
LAURENIA MANGUM
School of Social Work
MELLON AMERICAN COUNCIL OF LEARNED SOCIETIES FELLOWSHIP
SAMUEL BOATENG
Dietrich School of Arts and Sciences
JENNIFER FARQUHAR
Dietrich School of Arts and Sciences
METROPOLITAN MUSEUM OF ART HISTORY OF ART AND VISUAL CULTURE FELLOWSHIP
JACKIE LOMBARD
Dietrich School of Arts and Sciences
ANDREA MAXWELL
Dietrich School of Arts and Sciences
SOCIAL SCIENCE RESEARCH COUNCIL INTERNATIONAL DISSERTATION RESEARCH FELLOWSHIP
PAULA KUPFER
Dietrich School of Arts and Sciences
THE DOUGLASS FOUNDATION FELLOWSHIP IN AMERICAN ART
KATIE LONEY
Dietrich School of Arts and Sciences
PATRICIA AND PHILIP FROST PREDOCTORAL FELLOWSHIP
REBECCA GIORDANO
Dietrich School of Arts and Sciences
EMERGING SCHOLARS IN FAMILY PLANNING DISSERTATION AWARD
LAURENIA MANGUM
School of Social Work
DAAD FELLOWSHIP
EMILY (EMI) FINKELSTEIN
Dietrich School of Arts and Sciences
DOLORES Z. LIEBMANN FUND FELLOWSHIP
SEAN NONNENMACHER
Dietrich School of Arts and Sciences
FORD FOUNDATION FELLOWSHIP
SHANIEL BOWEN
Swanson School of Engineering
JOINT JAPAN WORLD BANK GRADUATE SCHOLARSHIP PROGRAM
KANOKO KAMATA
Dietrich School of Arts and Sciences
LEMBAGA PENGELOLA DANA PENDIDIKAN AWARD
RR. NEFRIANA
School of Computing and Information
RANGEL GRADUATE FELLOWSHIP
DILEK TAS
Graduate School of Public and International Affairs
US INSTITUTE OF PEACE SCHOLAR AWARD AND AMERICAN COUNCILS FOR INTERNATIONAL EDUCATION TITLE VIII RESEARCH SCHOLAR FELLOWSHIP
DIJANA MUJKANOVIC
Graduate School of Public and International Affairs
USAID BURMA LINCOLN SCHOLARSHIP
MYO THUREIN MIN
Graduate School of Public and International Affairs
US-PAKISTAN KNOWLEDGE CORRIDOR FELLOWSHIP
SYED AZIAZ HAIDER
Swanson School of Engineering